מרכז ידע

ייעוץ אסטרטגי לחברות למי זה מתאים ומתי זה נדרש?

ייעוץ אסטרטגי לחברות הוא סוג של ייעוץ הניתן בדרך כלל למנהלים בארגונים ומסייע להם לקבל החלטות ברמות הגבוהות, באופן אובייקטיבי תוך שימוש בידע מקצועי מעמיק. חברות ייעוץ אסטרטגי פועלות בכל הענפים ועובדות עם גופים פרטיים וציבורים על מגוון רחב של סוגיות עסקיות וארגוניות.

היתרון המשמעותי אותו חברות ייעוץ אסטרטגי מביאות לשולחן הוא – המיקוד.

בעוד שמנהלי הארגון עסוקים בהובלת הארגון ובשגרת הפעילות של החברה, חברות הייעוץ האסטרטגי יכולות להתמקד להקדיש עצמן באופן מוחלט לחקירת האתגרים העומדים בפני החברה ולגיבוש המלצות החיוניות לקיום החברה וביסוס מעמדה בעתיד, תוך וודא שמרבית הזווית האפשריות לפתרון נבדקו.

לדוגמה, מפעל הסובל מסטגנציה מתמשכת עקב כניסת טכנולוגיות חדשות ותחרות לשוק שוקל לבצע תהליכי התייעלות ולמכור פעילויות רווחיות פחות.
בעלי החברה רוצים להבין מה המשמעויות העסקיות של מהלך מסוג זה, כיצד כדאי להם לתכנן את התפעול מחדש ומה הן האלטרנטיבות לפתרון.

ייעוץ אסטרטגי לחברות, ייעוץ שיווקי אסטרטגי, חברות ייעוץ אסטרטגי

חשיבותו של ייעוץ שיווקי אסטרטגי

בדיוק בנקודה זו מנהלי חברות חייבים לפנות לייעוץ אסטרטגי שכן, בצומת מהותית שכזו בחיי הארגון מנהלים נדרשים להתמקד בעסקי הליבה של החברה ללא הפרעות ולקבל החלטות באופן ממוקד ומושכל.

טיפול לא ממוקד באתגרים כמו הפסדים מצטברים/סטגנציה וקושי בהובלת הארגון לצמיחה, היעדר מיקוד עסקי וקושי ביצירת בידול, תלות בלקוח וקושי בפיתוח העסקי, קושי להתאים לשינויים בשוק וצורך דחוף בחדשנות, קושי ביצירת מחויבות בארגון ותרבות ארגונית לא מקדמת יכול להביא חברה להפסדים משמעותיים, פיטורים ואף לסגירת הפעילות.

הייעוץ האסטרטגי הוא שינוי חשיבתי מרענן עבור מנהלים שכן בתהליך ממוקד בן 3-6 חודשים, הייעוץ אסטרטגי חושף את מנהיגי הארגון למגוון אתגרים מדיסציפלינות שונות אשר בשגרת הפעילות לא היו נראים לעין ושפעתם על הארגון היא מהותית. בנוסף, הייעוץ אסטרטגי שם דגש על חשיבה משולבת המאפשרת לארגונים לייצר חדשנות בפתרון אתגרים ובכך, לא פעם בסיוע חברות ייעוץ אסטרטגי, ארגונים מוצאים פתרונות לא צפויים המאפשרים את התפתחות החברה לכיווניה הרצויים.

אם את או אתה עומדים בפני אתגר מהותי בחיי החברה, הצעד הנכון ביותר עבורכם יהיה לפנות לחברת ייעוץ אסטרטגי אשר תסייע לכם לבין אותו, לבחון את מרחב הפתרונות ולקחת את הארגון עוד צעד להגשמת החזון.

הד-און המובילה מבין חברות ייעוץ אסטרטגי

אנו בהד-און מתמחים בייעוץ שיווקי אסטרטגי – גיבוש, עיצוב ויישום של אסטרטגיה עסקית ותאגידית, בדגש על אסטרטגיות צמיחה שמטרתן השבחת ערך החברה.
בתהליך ממוקד, צוות היועצים שלנו יגבש, יחד אתכם, אסטרטגיה עסקית אשר תסייע לחברה לייצר זהות מגובשת ומובחנת, תגדיר את מטרות החברה באופן קוהרנטי ותסמן בברור את כיווני ההתפתחות הרצויים ודרכי הפעולה הנדרשות ליישום האסטרטגיה.

צרו איתנו קשר במספר: 03-6165757