השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

פיתוח עסקי

פיתוח עסקי ושותפויות אסטרטגיות

על מנת להבטיח צמיחה ויכולת איתנה להתמודד עם השינויים בסביבה העסקית, חברות מכל התחומים חייבות להשקיע משאבים ביצירת פעילויות בעלות מטרה אחת ברורה – איתור, יזום ומימוש הזדמנויות שיובילו לצמיחה ויתמכו בהגדלת שווי החברה, בטווח הבינוני והארוך.

סטגנציה במכירות, סל מוצרים או שירותים מצומצם, קושי באיתור מנועי צמיחה חדשים וחשיפה נמוכה לקהלים ושווקים הם רק חלק מהאתגרים השכיחים איתם מתמודדות חברות. המכנה המשותף לאתגרים אלה הוא היעדר מיקוד בפעילויות פיתוח עסקי.

פיתוח עסקי – עקרונות ואופן יישום

אופן יישום הפיתוח העסקי עשוי להשתנות בין חברות שונות אך, אצל כולן העיקרון זהה. באופן מסורתי, הפעילות במסגרת הפיתוח העסקי מוכוונת ליצירת ערוצי הכנסה חדשים, בדרך כלל באמצעות חדירה לשווקים חדשים, פיתוח מוצרים ושירותים חדשים ואימוץ דרכי פעולה חדשות. פעילות הפיתוח העסקי מסייעת לארגון להרחיב את פעילותו אל תחומי פעילות משיקים או משלימים באופן עצמאי או באמצעות חיבור של החברה עם חברות אחרות, בישראל או בעולם, במסגרת שיתופי פעולה אסטרטגיים.

הובלת פעילות פיתוח עסקי מוצלחת תלויה בבחירת אנשי מקצוע בעלי מומחיות וכישורים מגוונים הכוללים הבנה אסטרטגית, אוריינטציה שיווקית-מכירתית, יכולת תקשורת בין אישית גבוהה, גישה לגורמים בעלי השפעה ויכולת הובלת תהליכים. יכולות אלו בשילוב הבנה עסקית מעמיקה ייצרו לארגון הזדמנויות לצמיחה אורגנית ואנ-אורגנית, תוך שימוש במודלים עסקיים מתאימים שיביאו לידי ביטוי טוב יותר את חוזקות הארגון. לנו בהד-און ניסיון רב והתמחות ייחודית בהובלה של תהליכי פיתוח עסקי מקצה לקצה, בדגש על בחינה מעמיקה של הסינרגטיות והערך הצפוי לארגון.

במסגרת התהליך, אנו מבצעים:

  • מיפוי הזדמנויות פוטנציאליות לצמיחה
  • בחינת כדאיות פרויקטים, השקעות ומיזמים חדשים
  • עריכת תוכניות עסקיות ובניית מודלים עסקיים
  • אפיון, איתור ויצירת שיתופי פעולה עם שותפים אסטרטגיים בישראל ובחו"ל
  • בניית מערך מדידה ובקרה להצלחת היישום

פיתוח הפעילות בשווקים הבינלאומיים מהווה מנוף משמעותי לצמיחה עבור ארגונים רבים. התפיסות האסטרטגיות המתקדמות בעולם מצדדות ביצירת שיתופי פעולה אסטרטגיים ארוכי טווח בין ארגונים, המחליפים יחסים של יצוא ויבוא מסורתיים.

בתחום זה, פיתחה הד-און מערכת קשרים ענפה בכל העולם, בדגש על צפון אמריקה, אירופה והמזרח הרחוק, המאפשרת לנו לסייע ללקוחותינו בהובלה וביצוע של:

  • מיפוי שווקים ומדינות יעד לשיתופי פעולה אסטרטגיים
  • זיהוי ואיתור שותפים אסטרטגיים במדינות ושווקי היעד
  • גיבוש תפישת שיתוף הפעולה הרצוי: יצור בחו"ל, הקמת מפעל, שיתוף פעולה טכנולוגי, שיתוף פעולה שיווקי, הקמת חברה משותפת עם שותף מקומי בחו"ל, רכישת חלק או כל המניות של חברה בחו"ל ופורמטים אפשריים נוספים
  • הובלה וליווי תהליך המו"מ עם השותפים הפוטנציאלים בחו"ל
  • ליווי יישום שיתוף הפעולה תוך סיוע בהתמודדות עם פערים העשויים להיווצר כתוצאה מהבדלי תרבות

למידע נוסף אודות פיתוח עסקי

לפגישת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות, אנא השאירו את הפרטים במקום המיועד לכך מטה ונחזור אליכם בהקדם.

תחומי התמחות נוספים

אסטרטגיות צמיחה

תהליך צמיחה של חברה, הינו אחד האתגרים המרכזיים של הנהלת חברה והעומד בראשה. שאלות כמו: מהו פוטנציאל הצמיחה, מה כיווני הצמיחה האפשריים, מהם מנועי הצמיחה...

מיזוגים ורכישות (M&A)

בעלי חברות רבים עוסקים לעיתים קרובות בשאלת הדרך הנכונה להתפתחות החברה. הפתרון הנכון הוא עיצוב אסטרטגיית צמיחה מותאמת, אשר תבחן בצורה מעמיקה את השינויים בשוק,...

BCMS

BCMS היא חברה בינלאומית, מהמובילות בעולם בתחום המיזוגים והרכישות, המתמחה בייעוץ, הובלת עסקאות וליווי צמוד של בעלי חברות המעוניינים למכור את החברה שלהם או לצרף...

שיווק וקידום עסקים באינטרנט